Skip to content back to nav
 
 

Presse og kommunikation

Billede af blok og kuglepen

Velkommen til Egedal Kommunes kommunikations- og presserum, hvor du kan få kontakt med vores kommunikations- og pressemedarbejdere.

"Velfungerende relationer til medierne har stor betydning, fordi pressen står som væsentlig formidler af både Egedal Kommunes og borgernes synspunkter i den offentlige debat. Pressen skal opleve et højt serviceniveau med let adgang til informationer i kommunen, både når det drejer sig om fakta, udtalelser og aktindsigt."
- uddrag fra Egedal Kommunes kommunikationspolitik.

Pressekontakt udenfor kommunens normale åbningstid

Den presseansvarlige kan træffes udenfor kommunens normale åbningstid - og når der er spørgsmål, der vedrører kommunen generelt.

Marianne Roed Jakobsen
Kommunikationschef
Mobil: 7259 6409 / 5094 4143
Mail: marianne.roed.jakobsen@egekom.dk 

Kommunikationspartnere

I Egedal har vi kommunikationspartnere, der er knyttet til fagcentrene. Indenfor normal arbejdstid kan disse kontaktes vedrørende konkrete faglige emner.

Christina Adler Jensen
Mobil: 7259 6235
Mail: Christina.A.Jensen@egekom.dk

Vibeke Toft
Mobil: 7259 6229
Mail: Vibeke.Toft@egekom.dk

Susanna Asven
Mobil:7259 6223
Mail: Susanna.Asven@egekom.dk

Lotte Raabo Larsen
Mobil:7259 6263
Mail: Lotte.Raabo.Larsen@egekom.dk

Julie A. Nørgaard
Mobil: 7259 7406
Mail: Julie.Norgaard@egekom.dk

Troels Rud
Mobil: 7259 6203
Mail:Troels.Rud@egekom.dk