I Egedal Ungeindsats er vi altid klar til en snak om dine ønsker, drømme og behov når det gælder uddannelse, job og karriere.

Egedal Ungeindsats

Hindbærvangen 224

2765 Smørum

Telefon 7259 8960

Email: ungeindsats@egekom.dk

Spørg en eVejleder​

​Mandag til torsdag kl. 10.00 – 22.00

Fredag kl. 10.00 – 20.00

Lørdag og søndag kl. 12.00 - 20​.00

  • ​Chat
  • Ring og SMS 70 22 22 07
  • Mail døgnet rundt​

Uddannelsesvejledere

Er du i tvivl om, hvem der er din uddannelsesvejleder, så klik her.

  • Allan Hänsch
    • Mail: Allan.Hansch@egekom.dk
    • Telefon: 7259 9204
    • Vejleder for specialtilbuddet på Balsmoseskolen
    • Koordinator for unge med behov for en sammenhængende indsats
  • Josephine Drefeld
    • Mail: josephine.drefeld@egekom.dk
    • Telefon: 7259 9235
    • Vejleder for Hampelandskolen, Toftehøjskolen og Maglehøjskolen
    • Ungevejledning for unge født mellem d. 16.-31. i måneden bosat i Ølstykke skoledistrikt.​
  • Line Krogh Jensen
    • Mail: line.jensen2@egekom.dk
    • Telefon: 7259 9236
    • Koordinator samt vejleder Egedal 10. klassecenter.
  • Mariane Kock
    • Mail: Marianne.Koch@egekom.dk
    • Telefon: 7259 9217
    • Vejleder for Bækkegårdsskolen og Lærkeskolen
    • Ungevejledning for unge for unge født mellem d. 6.-31. i måneden bosat i Stenløse skoledistrikt. 
  • Michael Friis Petersen
    • Mail: michael.f.petersen@egekom.dk
    • Telefon: 7259 9234
    • Vejleder for Søagerskolen, Boesagerskolen og Balsmoseskolen(med undtagelse af specialtilbuddet)
    • Ungevejledning for unge født ml. d. 11.-31. i måneden bosat i Smørum skoledistrikt.​
  • Stine Wilken
    • Mail: stine.wilken@egekom.dk
    • Telefon: 7259 9237
    • Vejleder for Stengårdsskolen, Fyrtårnet i Ølstykke (dagbehandling), Naturskolen Mir i Ledøje (dagbehandling)​
    • Ungevejledning for unge for unge født mellem d. 1.-5. i måneden bosat i Stenløse skoledistrikt. 
    • Ungevejledning for unge for unge født mellem d. 1.-15. i måneden bosat i Ølstykke skoledistrikt. 
  • Trine Byrnak
    • Mail: trine.byrnak@egekom.dk
    • Telefon: 7259 9233
    • Vejleder for Ganløse skole og Stenløse Privatskole.
    • Ungevejledning for unge bosat i Ganløse skoledistrikt
    • Ungevejledning for unge født ml. d. 1.-10. i måneden bosat i Smørum skoledistrikt.
  • Trine Greig
    • Mail: trine.greig@egekom.dk
    • Telefon: 7259 9232
    • STU-vejledning for unge i Egedal Kommune

Ledelse og administration

  • Thomas N. Feldborg Bruun
    • Leder
    • Telefon: 7259 9201
    • Mail: Thomas.Bruun@egekom.dk
  • Bettina Kuehn
    •  Administrationsmedarbejder
    • Telefon 7259 8960
    • Mail: Bettina.Kuehn@egekom.dk

Firma info

CVR: 29188386

Kontakt

Egedal Ungeindsats

Hindbærvangen 224
2765 Smørum
E-mail: ungeindsats@egekom.dk
Tlf: 72 59 89 60